Image Alt

O nás

Ako začal náš príbeh

O NÁS

Vietor odvial Andreja do írskeho Dublinu, kde spolu s partnerkou Luciou pracovali ako projektoví manažéri pre nadnárodný koncern. Andrej však stále premýšľal nad návratom do rodnej Modry. Rozhodli sa preto zúročiť svoje skúsenosti a vybudovať v centre Modry miesto, kde si nad pohárom starostlivo vybranej kávy či domácej zmrzliny na všetky možné spôsoby užijete príjemný čas so svojimi drahými.

Čím je naša káva jedinečná?

Aby sme vám priniesli tú najlepšiu kávu, vybrali sme sa na výstavu kávy do talianskeho mesta Trieste, odkiaľ sme si zobrali niekoľko vzoriek. Na základe slepých testov, do ktorých sme zaangažovali rodinu, priateľov, ale aj odborníkov na kávu, sme sa rozhodli pre rodinnú tradičnú pražiareň Jolly Caffe. Tá pochádza priamo z Florencie a vyznačuje sa pomalým a šetrným spôsobom praženia kávy. Na Slovensko sme túto lahôdku priniesli ako prví.

Na dosiahnutie dokonalej chuti je však okrem kvalitných ingrediencií tiež nutné poznať ten správny postup prípravy. Preto sa celý náš tím pravidelne zúčastňuje rôznych zahraničných kurzov a školení na najvyššej úrovni. Tak vieme, ako extrahovať espresso, aby malo čo najlepšiu chuť, či ako sa starať o mlynčeky na kávu, aby si káva udržala svoju kvalitu po dlhý čas.

Okrem kávy milujeme aj zmrzlinu

Našou druhou vášňou je zmrzlina. Kurzu varenia zmrzliny sme sa zúčastnili v talianskej Bologni, ktorý nás naučil výrobe aj takých špecialít, ako je Gianduia či pravá Belgická čokoláda, ktoré sa tešia stále väčšej popularite. Dáte si radšej cheesecake s tvarohom a višňami alebo makovú zmrzlinu? Vybrať si môžete z viac ako 30 príchutí.

Cafe Modur

Štúrova 290/72
900 01 Modra
+421 918 987 484

Pondelok 7:30 – 22:00
Utorok 7:30 – 22:00
Streda 7:30 – 22:00
Štvrtok 7:30 – 22:00
Piatok 7:30 – 23:00
Sobota 8:00 – 23:00
Nedeľa 8:00 – 21:00